Na zdrowie - naturalnie!

 

          

Chirurgia stomatologiczna – najważniejsza specjalność stomatologii ogólnej

 

Niektóre schorzenia i choroby jamy ustnej wymagają wdrożenia operacyjnego leczenia stomatologicznego. Zajmują się tym specjaliści, z przygotowaniem ogólnochirurgicznym, którzy na podstawie diagnozy i uprzednio przeprowadzonych badań wykonują odpowiednie zabiegi w obrębie twarzoczaszki.

 

Zaleca się, aby każdy przypadek był traktowany przez rekomendowanego w środowisku lekarskim specjalistę. Jeśli takich poszukujecie to zapraszamy do zapoznania się z ofertą - www.dentalpark-krakow.pl/zakres-uslug/chirurgia.

 

 

Najczęściej wykonywane zabiegi chirurgicznej w obrębie jamy ustnej

 

  1. Ekstrakcja zębów - czyli kolokwialne wyrywanie. Dzięki umiejętnościom dzisiejszych lekarzy ekstrakcji można poddać również zęby niewyrżnięte, co tyczy się najczęściej zębów mądrości,

  2. Zabiegi odsłaniające zęby zatrzymane w łuku,

  3. Zabiegi z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej,

  4. Operacje mające na celu usuwanie torbieli twarzoczaszki,

  5. Leczenie złamań zębów, wyrostków zębodołowych, szczęk i żuchwy,

  6. Leczenie chorób gruczołów ślinowych i stawów skroniowo-żuchwowych,

  7. Leczenie zespołów bólowych twarzoczaszki,

  8. Zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej.

 

                  

 

Chirurgia stomatologiczna traktowana jest jako jedna z najważniejszych specjalizacji stomatologii ogólnej. Zabiegi chirurgiczne nie są nigdy wolnym wyborem pacjenta, ale koniecznością, która pozwala mu wrócić do normalnej egzystencji. Nieleczone procesy chorobotwórcze w obrębie jamy ustnej mogą być przyczyną licznych powikłań, które dotykać będą również inne narządy wewnętrzne człowieka.