Na zdrowie - naturalnie!

 

          

Oliwa z oliwek w codziennej diecie

 

O właściwościach oliwy z oliwek wiemy coraz więcej. Kuchnia śródziemnomorska pobija w Polsce rekordy popularności. Okazuje się bowiem, że świadomi swojego zdrowia Polacy chętnie sięgają po nią w codziennej diecie. Zanim jednak przejdziemy do tego, jakie skutki zdrowotne przynosi spożywanie oliwy z pierwszego tłoczenia dowiedzmy się więcej na temat jej pochodzenia oraz źródeł sprzedaży.

 

 

 

Tylko od sprawdzonych sprzedawców

 

Wprawdzie tytuł Extra Virgin, który świadczy o wysokiej jakości oliwy jest obostrzony pewnymi zapisami, niemniej jednak źródło sprzedaży wciąż pozostaje bardzo istotne. Warto zaopatrywać się jedynie u sprawdzonych sprzedawców. Cena 8 czy 10 zł za litr oliwy mówi sama za siebie - nie pochodzi ona z najlepszych owoców. Szukając dobrego dostawcy można zajrzeć na stronę - kochamoliwe.com.

 

 

Korzyści ze spożywania oliwy

 

Dobrej jakości oliwa z oliwek tłoczona na zimno, z najwyższej jakości owoców bogata jest w nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3, oraz Omega 6. Załączenie tego produktu do codziennej diety pozwala:

 

 

  • uniknąć chorób miażdżycowych,

  • utrzymać stężenie cholesterolu na właściwym poziomie,

  • kontrolować przebieg przewlekłych chorób (choroba Alzheimera, cukrzyca, stwardnienie rozsiane, toczeń).

 

 

 

 

Warto wiedzieć, że oliwa znalazła swoje zastosowanie również w kosmetyce. Jako naturalny antyoksydant spowalnia proces starzenia się organizmu. Na jej bazie można więc wykonywać peelingi do twarzy i ciała, a także wszelkiego rodzaju domowe maseczki, które doskonale nawilżą i ujędrnią skórę.