Na zdrowie - naturalnie!

 

          

Naturalne sposoby zapobiegania chorobom zębów

 

Profilaktyka jamy ustnej pozwala skutecznie ustrzec się przed przykrymi procesami chorobowymi, które nie tylko powodują ból, ale bywają także groźne dla zdrowia. Stomatolodzy próbują wdrażać w świadomość swoich pacjentów pewne nadrzędne zasady prewencyjne, dzięki którym uśmiech na długie lata pozostanie prawdziwym atrybutem urody.

 

 

O czym więc nie można zapominać?

 

  • Bardzo ważne są rutynowe kontrole

 

Powinny odbywać się przynajmniej raz w roku - choć zdaniem ekspertów jest to jedynie minimum. Zaleca się, aby ze swoim lekarzem stomatologiem konsultować się częściej. Wówczas w porę można zaobserwować niepokojące zmiany wdrażając bezinwazyjne metody leczenia, bez żadnych poważnych skutków ubocznych. Ważne jest, aby lekarz stomatolog był doświadczonym specjalistom cieszącym się dobrą opinią. Jeśli Ty również takiego szukasz to sprawdź jaką ofertę przygotowano na stronie -  www.dentalpark-krakow.pl.

 

 

  • Oczyszczanie kamienia, oraz piaskowanie

 

Są to zabiegi rutynowe, których przebieg choć nie jest przyjemny, nie powinien stwarzać żadnych problemów. W ciągu życia każdy naraża się na działanie czynników powodujących nagromadzanie się kamienia, oraz płytki nazębnej będącej przyczyną wielu chorób uzębienia i dziąseł.

 

 

  • Profilaktyka domowa

 

Nadrzędną zasadą jest unikanie wszelkich domowych sposobów wybielania zębów, które zwykle są bardzo prymitywne i jedynie niszczą szkliwo. Pamiętajmy również o tym, aby regularnie wymieniać szczoteczkę do zębów. Używajmy nie tylko pasty, ale także nici dentystycznych.