Na zdrowie - naturalnie!

 

          

Różnica między depilacją pastą cukrową, a woskiem

 

Coraz większą rzeszę fanek zdobywa depilacja pastą cukrową. Kraków – to miasto, gdzie specjaliści zapewnia, iż metoda polecana w scmestetic.pl/nasze-uslugi/depilacja/ , jest bardzo popularna i w pełni bezpieczna.

 

 

Czym różni się depilacja woskiem od zastosowania pasty cukrowej?

Wosk jest metodą bardziej bolesną. Za taki stan rzeczy odpowiada z pewnością przylepianie się nie tylko do włosków, ale i skóry. To z kolei powoduje podrażnienia skórne spowodowane odklejaniem plastra. Pasta cukrowa do depilacji jest bardziej gęsta od wosku, co z kolei sprawia, iż dokładniej dociera do mieszków włosowych. Szczególną uwagę przywiązują do tego kobiety w większych miastach, np. Krakowie.

 

 

Po zastygnięciu praktycznie sama odchodzi, co sprawia, że ból jest niemal nieodczuwalny oraz niezwykle rzadko dochodzi do podrażnienia skóry. Ponadto na wyższość depilacji pastą cukrową nad woskiem przemawia fakt, iż powstaje ona z mieszaniny substancji naturalnych. Jest polecana przez kosmetyczki w Krakowie także dla osób o wrażliwej skórze, ze skłonnościami do alergii.

 

 

Dodatkowo cukier wchodzący w główny skład pasty ma właściwości powstrzymujące rozwój wszelkich bakterii. Długość włosków, które mogą być poddane depilacji woskiem jest znacznie większa, bo wynosi minimalnie 0,5 cm, przy 1-2 mm w przypadku depilacji przy użyciu pasty cukrowej.